MPBZHRReklama
20141031_102455_598129

Rektori Vataj kërkon nga autoritet...

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Prof. Dr. Ramadan Muja, me kryesuesin e Kuvendit Komunal, z. Kujtim Gashin, disa drejtor komunal dhe bashkëpunëto...

mjeku

Arrestohet mjeku nga Malisheva

Dje, në orët e pasdites, hetues rajonalë nga Drejtoria Rajonale e Prizrenit, kanë arrestuar një mjek të Shtëpisë së Shëndetit në Malishevë...

foto (1)

Kosova nuk do të mbetet peng i kri...

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, e di se deri kur do t`i presë liderët e partive politike që të gjejnë zgjidhje për krij...

foto

Thaçi i nxjerr nga loja Kurtin e L...

Gatishmëria e kryetarit të PDK-së, Hashim Thaçi, për të hyrë në ‘pazare’ me partitë e qendrës së djathtë, për krijimin e institucione...

Lajme

autostradavermice

U përurua zgjerimi i rrugës në Vërmicë

Është përuruar sot zgjerimi i rrugës në Vërmicë, pikëkalimin kufitar midis Kosovës e Shqipërisë, i cili pas ndërtimit të autostradës në të d...

Nacionale

foto (3)

Haradinaj i dërgon mesazhe LDK-së: Marrëveshja duhet të zbatohet

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i ka dhënë mbështetje Ramush Haradinajt për të vazhduar ndërtimin e...

BOTË

foto (4)

A do ti njeh Rusia zgjedhjet në Ukrainë, ja përgjigja e ministrit

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka thënë se Moska planifikon të njohë zgjedhjet që do të mbahen në lindje të Ukrainës, më 2 nëntor, m...

Showbiz

foto (6)

Hopa, modelja Gabi Grecko cullak për Halloween (Foto)

Bukuroshja Gabi Grecko nuk ka frikë të pozoj nudo para kamerës. Këtë radhë modelja australiane është shfaqur topless kështu duke shokuar fa...

SPORT

foto (5)

“Droni” shqiptar, e mobilizon edhe Manchesterin!

Policia e Manchesterit është mobilizuar fort nga frika se atje mund të zbresë ndonjë "dron" i ngjashëm me atë të Shqipërisë. Një situatë e n...