Nacionale
UP, borxh deri “në hundë”

UP, borxh deri “në hundë”

Universiteti i Prishtinës (UP) nuk i ka borxh vetëm kompanive private, por edhe punëtorëve të vet. Angazhimi shtesë i stafit akademik dhe…

200 mijë njerëz në shesh kundër Edi Ramës (Video)

200 mijë njerëz në shesh kundër Edi Ramës (Video)

​Mijëra vetë të ardhur nga gjithë Shqipëria e të mbledhur bashkë në shesh para kryeministrisë, me thirrje kundër qeverisë dhe Ramës, ndërkohë…

Opinione
Pesë dëmet afatmesme të krizës politike

Pesë dëmet afatmesme të krizës politike

Kam ndjekur me interes dhe habi rrëfimin e një biznesmeni nga Belgjika rreth krizës së zgjatur qeveritare dhe ndikimit në ekonomi dhe…

Diku edhe i çmenduri e i vdekuri vlejnë, e diku as i zgjuari i gjallë!

Diku edhe i çmenduri e i vdekuri vlejnë, e diku as i zgjuari i gjallë!

NGA AGRON SHALA Pink Floyd sërish me album të ri. Në një kohë kur famën e caktojnë më shumë skandalet e budallallëqet…

BOTË

7 të vdekur nga bora “rekorde” në Nju Jork

7 të vdekur nga bora “rekorde” në Nju Jork

Së paku shtatë njerëz kanë humbur jetën nga stuhia e borës në shtetin e Nju Jorkut, e cila…

LDK vendos sot

LDK vendos sot

Sot, Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës do të vendos për të ardhmen e këtij subjekti…

Kulturë

“Flaka e Janarit” sivjet shtrihet edhe në fshatra

“Flaka e Janarit” sivjet shtrihet edhe në fshatra

Komiteti për Kulturë, Rini e Sport i komunës së Gjilanit ka përkrahur propozimet që në programin e “Flakës…

Kino Lumbardhi nuk do të privatizohet

Kino Lumbardhi nuk do të privatizohet

Problemet rreth privatizimit, likuidimit, rrënimit e shfrytëzimit të Kinos Lumbardhi në Prizren kanë përplasur akterët të cilët janë…

SPORT

Shaqiri më i miri

Xherdan Shaqiri është vlerësuar me notën më të lartë te Zvicra pas fitores kundër Lituanisë. Futbollisti…

Cana: Duhet të krenohemi me këtë ekip

Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ka thënë se të gjithë duhet të krenohen me Kombëtaren…

BOTË

7 të vdekur nga bora “rekorde” në Nju Jork

Së paku shtatë njerëz kanë humbur jetën nga stuhia e borës në shtetin e Nju Jorkut,…

LDK vendos sot

Sot, Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës do të vendos për të ardhmen e…

Lajme

Deri të hënen ndahen ministritë

Kapërcimi i krizës politike dhe krijimi i institucioneve të reja ishte parë me urgjencë nga përfaqësues…

Reportazh: Fshati me xhaminë më të madhe në rajon – për ta ndërtuar, banorët shiten edhe tokat e tyre (Foto/Video)

Bresana është një nga fshatrat më të lashta të trevës së Opojës në komunën e Dragashit,…